Wystawa w WBP w Kielcach

Wystawa w WBP w Kielcach

22 maja, to Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. Z tej właśnie okazji, wspólnie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach, organizujemy otwarcie wystawy rysunku zwierząt. Będą tam oczywiście głównie konie, które kocham najbardziej, ale pojawi się też kot, pies, a nawet słoń…
Ekspozycję będzie można oglądać do 16 czerwca 2017, w budynku Biblioteki, przy ulicy Ściegiennego 13. Na uroczyste otwarcie zapraszamy 22 maja, o godzinie 13.
Będzie mi bardzo miło wyjrzeć zza monitora i spotkać ze wszystkimi obecnymi miłośnikami zwierząt.

Kielce, wbrew prognozom, przyjęły mnie przepiękną, słoneczną pogodą, to był pierwszy znak, że dzień będzie wyjątkowy. I tak było…
Już na dworcu przywitała mnie przemiła Pani Jadwiga Zielińska, Główny Bibliotekarz WBP w Kielcach, po drodze do biblioteki, mogłam dzięki temu posłuchać opowieści o historii i architekturze miasta. A po przyjeździe na miejsce, czekała na mnie wielka niespodzianka… Pani Jadwiga oprowadziła mnie po budynku i pokazała miejsce wyjątkowe – Dział Zbiorów Zabytkowych… I tam przepadłam, Pani Bożena Piasecka, Kierownik Zbiorów, opowiadała o powstaniu zbiorów, o samych książkach tak, że mogłabym tego słuchać godzinami… I godziny tam spędziłam, jeszcze przed otwarciem wystawy, a także już po nim, czekając na pociąg powrotny do Warszawy… W zbiorach są księgi z początku XVI wieku, mogłam je obejrzeć, potrzymać, zrobić im zdjęcia i próbować coś odczytać. Było to dla mnie wielkie przeżycie, w takich chwilach, kiedy mogę dotknąć zabytków, przypominam sobie, dlaczego zostałam archeologiem.
Samo otwarcie wystawy było bardzo uroczyste, z udziałem reporterów z Radia Kielce -Pani Magdaleny Smożewskiej-Wójcikiewicz oraz Radia eM – Pana Dariusza Skrzyniarza; dzięki ich uprzejmości, a także zgodzie na udostępnienie zdjęć wykonanych przez Bibliotekę, zapraszam na fotorelację, uzupełnioną fotografiami mojego autorstwa.

Fotorelacja z otwarcia wystawy w WBP w Kielcach.

Archiwa