Stado koni III.

Stado koni III.

28 maja, 2017
 / 
Autor: Magdalena
 / 

Kolejny rysunek, na którym oglądamy stado koni. Prace tego typu pojawiały się już na stronie, na przykład tutaj i tutaj. Było też stado koników polskich. Mam nadzieję że w najbliższym czasie będę mogła się poświęcić pracy nad następnymi tabunami koni.
Inspiracją do powstania oglądanej pracy, była fotografia Thora Luxa, wykonana w hiszpańskim miasteczku Sabucedo, w czasie festiwalu Rapa Des Bestas czyli „Strzyżenie bestii”. Jest to tradycyjne święto, w czasie którego zwierzęta żyjące półdziko na okolicznych wzgórzach, są zganiane do zagrody, gdzie są znakowane, mają przycinane ogony i grzywy. Po wszystkim są znów wypuszczane i o własnych siłach wracają na pastwiska. Nie jest to jednak impreza wolna od przemocy i stresu. Konie są przestraszone, nie wiedzą, czego się spodziewać, są stłoczone, powalane na ziemię przez mężczyzn gołymi rękami… Cierpią tu również i ludzie – jak można się domyślać, jednak ci znajdują się tutaj na własne życzenie, trudno więc im współczuć.
Festiwal ma za sobą 400 lat tradycji i mimo, iż nie jest tak krwawy, jak corrida, ma równie wielu zwolenników, co przeciwników. Ocenę tego, czy to dobre, czy złe, pozostawiam Wam samym…
Ołówek na papierze bezkwasowym, format A3.


Archiwa